2124/​173

Carl Buntzen (f. København 1835, d. Hellebæk 1901)

Marine med sejlskibe nær en kyst. Sign. C. Buntzen 1889. Olie på lærred monteret på malepap. Lysmål 20×31,5.

Enkelte retoucheringer og minimale afskalninger.

Ældre malerier, møbler og varia, 14. juni 2021

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag