2124/173
Carl Buntzen (f. København 1835, d. Hellebæk 1901)
Marine med sejlskibe nær en kyst. Sign. C. Buntzen 1889. Olie på lærred monteret på malepap. Lysmål 20×31,5.
Enkelte retoucheringer og minimale afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 14. juni 2021
Vurdering
Hammerslag