2435/​989

Bjørn Wiinblad (f. København 1918, d. 2006)

“Weihnachtsteller”. 12 juleplatter af porcelæn 1971–1982. Sign. Bjørn Wiinblad. Udført hos Rosenthal. Diam. 28,5. (12)

Platter intet at bemærke. Otte platter i originale æsker. Alle æsker med slitage.

I Aarhus
Vur­dering

3.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

841959 1.500 DKK