2437/2107
Dobbeltkapslet lommeur af 14 kt. guld. Ref. 42520. Mekanisk værk med kroneoptræk. Støvkapsel af metal. Ø 51 mm. Vægt ca. 91 g.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten. Fremstår med kraftige brugsspor, herunder ridser og mærker på urkasse. Graveret.
Armbåndsure, 11. september 2024
Vurdering
Hammerslag