11920/49
S. Melchior Hansen (f. 1908, d. 1978, dansk maler)
Den gamle mølle. Sign. S Melchior Hansen, 1972, udstillet på Foreningen for national kunst 1972. Olie på masonit. 50×41. Rammemål 68×59.
Sælger oplyser: Intet at bemærke.
Kunst, antikviteter & design, 18. maj 2019
Vurdering
Hammerslag