2226/10
Holger Drachmann (f. København 1846, d. Hornbæk 1908)
Kystparti fra Bornholm med udsigt mod Hammershus. Sign. H. Drachmann. Olie på lærred. 17×22.
Krakeleringer. Retoucheringer. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. juni 2022
Vurdering
Hammerslag