1820/155
Siciliansk kiste af fyrretræ. 18. årh. H. 53. L. 170. D. 58.
Brugs- og alderstegn. Senere bagben. Lås mangler. Ingen nøgle.
Ældre malerier og møbler, 21. maj 2018
Vurdering
Hammerslag