1505/124
Ferdinand Richardt (f. Brede 1819, d. Oakland, Californien 1895)
Sommerdag på landet med et bondehus. Sign. F. Richardt 29. August 1869. Olie på lærred. 40×60.
Behov for let overfladerensning. Minimale krakeleringer.
Ældre malerier og møbler, 26. januar 2015
Vurdering
Hammerslag