1418/796
Maar Julius Lange (f. 1897, d. 1979)
Komposition. Sign. M.J. Lange. Olie på lærred. 58,5×71.
Større krakeleringer. Afskalninger ved hjørner. Lærred bør strammes op.
Moderne kunst og design, 29. april 2014
Vurdering
Hammerslag
11 bud