1643/701
René Lalique (f. Ay (Marne) 1860, d. 1945)
Lille vase af matteret glas dekoreret med perleranke mønster. Sign. R. Lalique, France. H. 11,5.
Fremstår med patina, herunder nogle overfladeridser, mærker og smuds.
Moderne kunst og design, 25. oktober 2016
Vurdering
Hammerslag
14 bud