2043/124
Carl Milton Jensen (f. Slagelse 1855, d. Højbjerg 1928)
Skovlandskab med bogfinker ved et vandløb. Sign. C. Milton Jensen, 1915. Olie på lærred. 30,5×48,5.
Behov for let overfladerensning. Enkelte mindre krakeleringer samt afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag