2043/583
Skål af stentøj på lille fod, dekoreret med okseblodsglasur. Sign. Kgl. P. nr. 513, 20378. H. 7,4. Diam. 18.
Almindelig brugspatina, herunder ridser, mærker samt nogle minimale afskalninger i glasuren langs øverste kant.
Moderne kunst og design (udskudt), 22. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag
13 bud