2043/​583

Kgl. P.

Skål af stentøj på lille fod, dekoreret med okseblodsglasur. Sign. Kgl. P. nr. 513, 20378. H. 7,4. Diam. 18.

Almindelig brugspatina, herunder ridser, mærker samt nogle minimale afskalninger i glasuren langs øverste kant.

Moderne kunst og design (udskudt), 22. oktober 2020

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

600 DKK

13 bud

600 DKK
550 DKK
500 DKK
480 DKK
460 DKK
440 DKK
420 DKK
(Autobud) 400 DKK
380 DKK
(Autobud) 360 DKK
340 DKK
320 DKK
300 DKK