2034/151
Samling hollandske og Kellinghusen fliser af brændt ler, dekoreret i farver og underglasur blå med dyr, blomster, figurer i varierende kartoucher og design. 18. årh. Ca. 13×13 cm. (108)
alslag, revener, reparationer - Størstedelen med større eller mindre afslag og/eller reparationer.
Ældre malerier, møbler og varia (udskudt), 20. august 2020
Vurdering
Hammerslag
14 bud