2435/​143

Rundt hollandsk bord af mahogni, rigt dekoreret med intarsia i form af blomster og bladværk, balusterformet stamme på trepasfod opsat på dyrepoter. Empire. 19. årh. H. 75. Diam. 113.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Mindre finérskader.

Ældre malerier, møbler og varia, 26. august 2024

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag