2141/​2033

Omega

Herrearmbåndsur af 14 kt. guld. Model Constellation, ref. 168.053. Mekanisk værk med automatisk optræk og dato. Sølvfarvet skive med forgyldte indeks og visere. Senere lænke af forgyldt stål med foldespænde. Omkreds ca. 19 cm. Urets diam. 34 mm. 1971.

Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten. Fremstår med alders- og brugsslitage.

Armbåndsure, 13. oktober 2021

Vur­dering

5.000 DKK

Hammerslag

4.200 DKK

4.200 DKK
4.000 DKK
3.800 DKK
3.600 DKK
3.400 DKK
3.200 DKK
3.000 DKK