2141/2033
Herrearmbåndsur af 14 kt. guld. Model Constellation, ref. 168.053. Mekanisk værk med automatisk optræk og dato. Sølvfarvet skive med forgyldte indeks og visere. Senere lænke af forgyldt stål med foldespænde. Omkreds ca. 19 cm. Urets diam. 34 mm. 1971.
Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Armbåndsure, 13. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag