1908/673
Einar Utzon-Frank (f. Frederiksberg 1888, d. Asserbo, Melby 1955)
To liggende figurer. Usign. Patineret bronze. H. 2,5. L. 7. (2)
Proveniens: Erhvervet direkte fra kunstneren af nuværende ejers familie.
Moderne kunst og design, 19. februar 2019
Vurdering
Hammerslag
16 bud