2138/447
Tre serveringsskeer af sølv. Vægt ekskl. punchske ca. 335 g. 19. årh. L. 37–44. (3)
Punchske med hank af drejet elfenben. Ukendt mester, 1877. L. 44. Serveringsske. Mester I.P. Sørensen. 19. årh.s slutning. L. 37. Serveringsske. Ukendt mester. Ca. 1800. L. 39.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Graveret.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. september 2021
Vurdering
Hammerslag