1831/849
Dansk møbeldesign
Et sæt på seks stole med stel af eg og kopstykker af valnød, betrukket i sæder med lyst uld. 1950'erne. (6)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 31. juli 2018
Vurdering
Hammerslag