2119/365
Et par lave dækstole af nøddepoleret bøgetræ, sæde og ryg med fransk flet. Ca. 1900. (2)
Proveniens: Erik Brandt
Ridser og mærker. Brugsslitage. Løse i samlingerne. Afslag på det ene ben.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. maj 2021
Vurdering
Hammerslag
18 bud