1423/​803

Stor Art Deco radiatorskjuler af patineret metal. Front rigt dekoreret med franske liljer. Stemplet nr. 3185. H. 70. B. 255. D. 24.

Top medfølger ej. En metaldekoration i højre side af front mangler. Desuden tegn på brug. Ridser, mærker og rust.

Moderne kunst og design, 3. juni 2014

Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Hammerslag

4.000 DKK

4.000 DKK