1423/803
Stor Art Deco radiatorskjuler af patineret metal. Front rigt dekoreret med franske liljer. Stemplet nr. 3185. H. 70. B. 255. D. 24.
Top medfølger ej. En metaldekoration i højre side af front mangler. Desuden tegn på brug. Ridser, mærker og rust.
Moderne kunst og design, 3. juni 2014
Vurdering
Hammerslag