2108/739
Bing & Grøndahls Porcelænsfabrik
Vase af stentøj dekoreret med okseblodsglasur. Usign. Udført og stemplet hos Bing & Grøndahl, P.875. H. 16,8.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Munding med nogle hårrevner. Indvendigt med kalk.
Moderne kunst og design, 23. februar 2021
Vurdering
Hammerslag