2108/​739

Bing & Grøndahls Porcelænsfabrik

Vase af stentøj dekoreret med okseblodsglasur. Usign. Udført og stemplet hos Bing & Grøndahl, P.875. H. 16,8.

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Munding med nogle hårrevner. Indvendigt med kalk.

Moderne kunst og design, 23. februar 2021

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag