2048/260
Dansk maler, 19. årh.
“Svendborg Sund”. Usigneret. Olie på lærred monteret på lærred. 28×42.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 1341, 2013 nr. 120.
Behov for overfladerensning. Enkelte minimale afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 23. november 2020
Vurdering
Hammerslag
12 bud