2033/​1005

Dansk møbeldesign

Reolvæg af palisander, bestående af tre vægpaneler, fire vanger, skabssektioner med skydelåger samt nedklappelig skriveplade, ti hylder med messingbeslag samt medfølgende bogkasse. Paneler: H. 200. B. 80. Skabe og hylder: B. 80. Bogkasse: H. 107. B. 120. D. 26.

Brugsslitage, herunder ridser og mærker.

Moderne kunst og design, 11. august 2020

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag

4.000 DKK

4.000 DKK