2205/531
Ernest Mancoba (f. Johannesburg, Sydafrika 1904, d. Paris, Frankrig 2002)
Uden titel. Sign. E. Mancoba 86, 42/70; blindstempel 'Hostrup-Pedersen & Johansen Litho'. Litografi. Bladstørrelse 61×45. Uindrammet.
Papiret er let gulnet.
Moderne kunst og design, 1. februar 2022
Vurdering
Hammerslag