2039/​311

To kinesiske off-set plakater med kristent tema, monterede på lærred med ophæng. Udgivet af The Religious Tract Society Hankow & Shanghai. 20. årh.s første halvdel. 108×75. (2)

Mange mindre huller/manglende papir. Skjolder. Folder. Fremstår med alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 21. september 2020

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

260 DKK

260 DKK
250 DKK