2148/241
Mindekrans af sølv i form af egeløv, agern og sløjfe for M. Høgsberg, Vemb 1922 iflg. graveret inskription. Stemplet 826S. Vægt 415 g. H. 44 cm B. 32 cm.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Gravering på sløjfen.
Ældre malerier, møbler og varia, 29. november 2021
Vurdering
Hammerslag