2004/​54
Et par lysestager af sølv, prydet med akantus, blomster, aks og ornamentik. 13 lødigt. 19. årh. H. 30. (2)

Be­skriv­el­se

Et par lysestager af sølv, prydet med akantus, blomster, aks og ornamentik, søjleformede stammer på firsidede sokler. 13 lødigt. 19. årh. H. 30. (2)

Mindre buler, ridser og mærker. Vipper let.

Ældre malerier, møbler og varia, 20. januar 2020

Vur­dering

8.000 kr.

Hammerslag