2004/54
Et par lysestager af sølv, prydet med akantus, blomster, aks og ornamentik, søjleformede stammer på firsidede sokler. 13 lødigt. 19. årh. H. 30. (2)
Mindre buler, ridser og mærker. Vipper let.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. januar 2020
Vurdering
Hammerslag