2120/368
Bombéformet Kommode af nøddetræ med forgyldt ornamentik og udskåret base, top med plade af broget marmor. Rokoko form, 20.årh. H. 80. B. 75. D. 46.
Almindelig brugsslitage og patina. Nøgle medfølger ikke.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. maj 2021
Vurdering
Hammerslag