2434/​2040

Habmann

Armbåndsur af 14 kt. guld. Værk nr. 1555N. Mekanisk værk med automatisk optræk. Rem af sort læder. Ø 34 mm. Ca. 1960'erne.

Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten. Senere uoriginal rem. Fremstår med brugsspor, herunder ridser og mærker på urkasse og glas.

I Aarhus
Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

851432 2.100 DKK
1083104 2.000 DKK