2110/132
To dækketallerkener af sølv og sterlingsølv. Sv. Toxværd og K. E. Thygesen Jacobsen, 20. årh.s sidste halvdel. Vægt ca. 885 g. Diam. 28. (2)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 8. marts 2021
Vurdering
Hammerslag
18 bud