2437/890
Kvadratisk sofabord/sidebord med stel af palisander og plade af glas. Udført hos Komfort. 1960'erne. H. 38. L./B. 50.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Glasplade med flere kanthak.
Moderne kunst og design, 10. september 2024
Vurdering
Hammerslag