2431/817
Per Kirkeby (f. København 1938, d. sst. 2018)
“Topfpflanze”. Sign. PK 83, 21/24. Akvatinte og linoleumssnit i farver. Bladstørrelse 87×66.
Litteratur: Troels Andersen: “Per Kirkeby. Werkverzeichnis der Radierungen 1983–1998, Band II”, Bern-Berlin, 2001, nr. 438.
Undersøgt i ramme. Original stand.
Fra
i
Vurdering
806575 (Autobud) | ||
880748 | ||
806575 |