1825/​1569

To kinesiske suzuri, rivesten af sort fedsten udskåret med henholdsvis flagermus og bladværk, i tilhørende æsker af træ. 20. årh. L. uden æske 10,5–15 cm. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage. En æske med større afslag og revner.

Varia, 21. juni 2018

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.000 DKK

2.000 DKK