1522/1510
Kaminur af sortlakeret træ indlagt i boulle maner, beslag, skive og figur af forgyldt bronze. Skive og værk stemplet Carl Ranch Kjøbenhavn. Ca. 1900. Samt et par tazzaer. 20. årh. H. 47 og 22.(3)
Der garanteres ikke for funktionaliteten. Fremstår med alders- og brugsslitage. Pendul samt optræksnøgle medfølger.
Varia, 28. maj 2015
Vurdering
Hammerslag