2119/217
Christian Pram-Henningsen (f. København 1846, d. München 1892)
Parti fra Simmerbølle Kirke. Sign. Pram-Henningsen 1. October 78 Simmerbølle. Olie på lærred. 42×31.
Mindre retoucheringer og to mindre reparationer. Minimale krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. maj 2021
Vurdering
Hammerslag
11 bud