2434/572
Lars Åkirke (f. Gørløv 1926, d. Tibirke 2004)
“Blå storm-sol”, 1977. Sign. Åkirke 77; Sign. på bagsiden Lars Åkirke 1977. Olie på lærred. 100×76.
Vurdering