P. S. Krøyer, efter, ca. 1900
“Nannina. En napolitansk blomstersælgerske”. Usigneret. Olie på lærred. 63,5×50.
Nærværende maleri er efter P. S. Krøyers originalværk fra 1880, som befinder sig på Den Hirschsprungske Samling.
Behov for overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 30. november 2020
22 bud