1319/1617
Lille stage af sølv, på hvælvet, profileret fodstykke. 18. årh. Utydeligt stemplet. Vægt 144 gr. H. 10 cm.
Mindre buler, ridser og mærker. Let ujævn base.
Varia, 9. maj 2013
Vurdering
Hammerslag
10 bud