1831/23
Nathanaël Lemaitre (f. Luneray 1831, d. Genève 1897)
Parti fra Genevesøen. Sign. N. Lemaitre. Olie på lærred. 65×100.
Behov for let overfladerensning. Krakeleringer. Mindre afskalning ved nederste venstre hjørne.
Ældre malerier og møbler, 30. juli 2018
Vurdering
Hammerslag