Torbjørn Olsen (f. Thorshavn 1956)
Vintermotiv. Sign. Thorbjørn Olsen 1978. Dedikation på bagsiden: “Per! Jeg er meget glad for det ægte tæppe. Derfor får du dette maleri. Venlig hilsen Thorbjørn”. Olie på lærred. 71×78.
Original stand. Lærredet har slået sig.
Nordatlantisk kunst, 24. september 2024
28 bud