Pierre Alechinsky (f. Bruxelles 1927)
“D'Ores et dejá”. Sign. Alechinsky 1989; sign. og dateret med titel på bagsiden. Olie på lærred. 65×54.
Udstillet: Fiac, Paris, 1992. Proveniens: Galerie Lelong, New York. Proveniens: Galerie Moderne, Silkeborg. Proveniens: Dansk privatsamling.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier, skulpturer og foto, 5. marts 2019