2103/401
Stolpeskab i 1700-tals barokstil, front med to låger, spiralsnoede søjler og rigt prydet med udskæringer. 19. årh.s slutning/20. årh. begyndelse. H. 173. B. 57. D. 36.
Nøgle medfølger ikke. Ene søjle løs. Brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021
Vurdering
Hammerslag