2103/​401

Stolpeskab i 1700-tals barokstil, front med to låger, spiralsnoede søjler og rigt prydet med udskæringer. 19. årh.s slutning/20. årh. begyndelse. H. 173. B. 57. D. 36.

Nøgle medfølger ikke. Ene søjle løs. Brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.350 DKK

(Autobud) 1.350 DKK
1.300 DKK
(Autobud) 1.250 DKK
1.200 DKK
(Autobud) 1.150 DKK
1.100 DKK
1.050 DKK
1.000 DKK