1326/​1588

Lommeur af 14 kt. guld med sidetryk, hvid skive med arabertal og små sekunder, signeret Franz Morawetz, kammer-Uhrmacher, Sr Majestät, Wien, støvkapsel af metal signeret Franz Morawetz, kammer-Uhrmacher, Sr Majestät des Kaisers und Königs, Wien. Ca. 1900–1920. Vægt ialt 69 gr. Kassediam. 47 mm.

Der garanteres ikke for funktionaliteten. Fremstår med alders- og brugsslitage.

Varia, 27. juni 2013

Ure ▸ Lommeure

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.700 DKK

10 bud

2.700 DKK
2.600 DKK
(Autobud) 2.500 DKK
2.500 DKK
(Autobud) 2.400 DKK
2.300 DKK
2.200 DKK
(Autobud) 2.100 DKK
2.100 DKK
2.000 DKK