1326/1588
Lommeur af 14 kt. guld med sidetryk, hvid skive med arabertal og små sekunder, signeret Franz Morawetz, kammer-Uhrmacher, Sr Majestät, Wien, støvkapsel af metal signeret Franz Morawetz, kammer-Uhrmacher, Sr Majestät des Kaisers und Königs, Wien. Ca. 1900–1920. Vægt ialt 69 gr. Kassediam. 47 mm.
Der garanteres ikke for funktionaliteten. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 27. juni 2013
Vurdering
Hammerslag
10 bud