2417/​951

Ubekendt møbeldesign

Fire armstole med stel af eg, betrukket i sæder med rødt skind. 1920–30'erne. (4)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. En stol med reparation på armlæn/kopstykke.

Moderne kunst og design, 23. april 2024

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

1.000 DKK