2417/951
Ubekendt møbeldesign
Fire armstole med stel af eg, betrukket i sæder med rødt skind. 1920–30'erne. (4)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. En stol med reparation på armlæn/kopstykke.
Moderne kunst og design, 23. april 2024
Vurdering
Hammerslag