2102/90
Chronomètre
Dobbeltkapslet lommeur af 14 kt. guld, hvidemaljeret skive med små sekunder, støvkapsel af guld. 20. årh.s første halvdel. Vægt ca. 121 g. Diam. 6.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Let bulede kapsler. Glas er løst. Uret går ikke. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Ældre malerier, møbler og varia, 11. januar 2021
Vurdering
Hammerslag
26 bud