11948/113
Gunnar Westman (f. København 1915, d. 1985)
Gunnar Westman: Mor og barn. Sign. med monogram GW 1945. Udskåret træ. 35,5×29,5.
Udstillet i Kunstforeningen i København 1962, nr. 9.
Brugsspor og almindelig patina.
Kunst, antikviteter & design, 28. november 2019
Vurdering
Hammerslag