2114/217
Fransk kaminur af forgyldt bronze og hvid marmor, skive af hvid emalje med blå romer- og arabertal. Louis XVI form, 19. årh.s slutning. H. 44. B. 32. D. 19.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Pendul og Optræksnøgle medfølger. Midnre afslag på marmoren.
Ældre malerier, møbler og varia, 5. april 2021
Vurdering
Hammerslag
11 bud