12141/​32

Edward Hald (f. 1883, d. 1980)

Sven Palmqvist (f. 1906, d. 1984)

Skål dekoreret med blomster, sign. 1 of HE 111–30. Vase graveret med pige med blomster. Sign. uf. F. 36/7. SP. H. 14,2 og 29,2. (2)

Almindelig brugsslitage. Vasen med en ridse.

Kunst, antikviteter & design, 14. oktober 2021

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag