12141/32
Edward Hald (f. 1883, d. 1980)
Sven Palmqvist (f. 1906, d. 1984)
Skål dekoreret med blomster, sign. 1 of HE 111–30. Vase graveret med pige med blomster. Sign. uf. F. 36/7. SP. H. 14,2 og 29,2. (2)
Almindelig brugsslitage. Vasen med en ridse.
Kunst, antikviteter & design, 14. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag