2441/​944

Dansk snedkermester

Fritstående skrivebord af palisander. Front med otte profilerede skuffer samt to udtræksplader. Bagside med hylde, to skuffer samt to nedklappelige låger. Greb samt beslag af messing. H. 74. L. 167. B. 85.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Nøgle medfølger ikke.

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag

2.600 DKK

2.600 DKK
2.500 DKK