1635/1614
Et par små prydkander af porcelæn, dekoreret i farver med henholdvis putti og landskab i kartoucher på rosafarvet suppemosaik grund monteret med forgyldt bronze. 20. årh. H. 29 cm. (2)
begge vaser med manglende “juveler” omkring kartouche
Varia, 1. september 2016
Vurdering
Hammerslag
24 bud